استخراج بیتکوین در ایران می تواند یک میلیارد دلار درآمد سالانه داشته باشد

شرکت داده های بلاکچینی Elliptic می گوید ، ایران 4.5 درصد از کل استخراج بیت کوین در جهان را تشکیل می دهد.

به اختصار

*طبق یک مطالعه جدید ، 4.5 درصد از استخراج بیت کوین در ایران انجام می شود.

*نفتی که در غیر این صورت به ایالات متحده فروخته می شد اکنون وارد معادن بیت کوین می شود.

*این مطالعه تخمین می زند سالانه یک میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

بر اساس مطالعه جدید شرکت داده های بلاکچین Elliptic ،با نرخ فعلی مصرف برق کشور ، Elliptic تخمین می زند استخراج بیت کوین در ایران 4.5 درصد از کل استخراج بیت کوین را تشکیل می دهد.

مزارع (بیتکوین)سالانه یک میلیارد دلار درآمد کسب می کنند.

الیپتیک در جمع آوری تخمین خود ، داده های مرکز مالی جایگزین دانشگاه کمبریج و همچنین بیانیه های شرکت تولید برق ، توزیع و انتقال نیرو را که تحت کنترل دولت ایران است (همچنین به نام توانیر شناخته می شود) بررسی کرد ، که ادعا می کردماینرهای ایرانی از 600 مگاوات برق استفاده میکنند.

هنوز هم ، این شرکت اعتراف می کند که “تعیین تعداد بسیار چالش برانگیز است.”

کمبریج آخرین آمار ارقام مربوط به هر کشور را در آوریل 2020 به روز کرد و متوسط ​​سهم ماهانه ایران در مصرف انرژی بیت کوین را 3.82 درصد اعلام کرد. در آن زمان ، قیمت یک بیت کوین حدود 7000 دلار بود – قدرت هش جهانی (یعنی مقدار قدرت محاسبه شده برای استخراج بیت کوین) از آن زمان به همراه قیمت ، افزایش چشمگیری داشته است.

این مطالعه همچنین حاکی از آن است که ایران بیت کوین را به عنوان روشی برای محدود کردن تحریم های آمریکا در مورد صادرات نفت دو برابر کرده است. خروج کمتر گاز از کشور به معنای انرژی ارزان تر برای معادن بیت کوین است ، که نه تنها برای ماینرهای محلی ، بلکه برای شرکت های استخراج معادن چینی که به دنبال فرار از ممنوعیت ها هستند یک چشم انداز جذاب است.

در واقع ، ایران هنوز در سطح بین المللی مقدار زیادی نفت و گاز می فروشد – این فقط در سطح تولید برق اتفاق می افتد ، نه خود نفت و گاز. در این مطالعه آمده است: “برق مورد استفاده ماینرها در ایران برای تولید تقریباً معادل 10 میلیون بشکه نفت خام در هر سال است- حدود 4٪ از کل صادرات نفت ایران در سال 2020.”

رونق استخراج بیت کوین در ایران نیز نمونه ای از چگونگی اثبات کار بیت کوین است.

سازوکار اجماع، انگیزه یک رقابت برای رسیدن به پایین ترین میزان مصرف انرژی است. ماینرها وقتی هزینه کمتری را برای برق می پردازند ، درآمد بیشتری کسب می کنند.

و ارزانترین منابع نیرو آلوده ترین منابع انرژی هستند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *