ایالات متحده از السالوادور می خواهد تا اطمینان حاصل کند “بیت کوین” به خوبی قانون گذاری شده است

السالوادور  بیت کوین را برابر  با ارز دلار آمریکا در داخل کشورش قرار داده است. دولت ایالات متحده ممکن است نگرانی هایی داشته باشد.

دولت ایالات متحده ممکن است از نحوه نایب بوکله در اداره السالوادور خیلی راضی نباشد و انتظار دارد رئیس جمهور سالوادورا در نحوه تصویب و استفاده از بیت کوین کشورش بسیار مراقب باشد

اکنون که پول قانونی است.

ویکتوریا نولاند ، یکی از مقامات دیرینه وزارت امور خارجه ایالات متحده و معاون وزیر امور خارجه فعلی در امور سیاسی ، اخیراً با رئیس جمهور بوکل دیدار کرده و از دولت وی خواسته است برای تنظیم بیت کوین و جلوگیری از هرگونه فعالیت غیرقانونی احتمالی مرتبط با ارز رمزنگاری شده هر آنچه در توان دارد انجام دهد.

وی گفت ، “من به رئیس جمهور پیشنهاد دادم كه هر سال  اطمینان حاصل كنید كه به خوبی قانون گذاری شود ، شفاف باشد و مسئولیت پذیر باشد و از خود در برابر بازیگران بدخیم محافظت كنید.” خبرگزاری فرانسه

السالوادور پس از کنار گذاشتن پول بومی خود  ، در حال حاضر از دلار آمریکا به عنوان پول قانونی استفاده می کند. اکنون با گردش بیت کوین برابر با دلار در السالوادور ، وضعیت حقوقی BTC پیچیدگی بالقوه ای را در عرصه مالی جهانی ایجاد می کند.

برخلاف السالوادور ، ایالات متحده در مورد بیت کوین و ارزهای رمزپایه موضع شکاکانه تری دارد. مقامات ایالات متحده در مورد موضوعات مختلف از جمله تأثیرات زیست محیطی ، بودجه تروریستی ، دستکاری در بازار و حتی خطری که ارزهای رمزپایه می تواند باعث شود ایالات متحده با ضعیف شدن نفوذ دلار ، اهرم ژئوپلیتیک را از دست بدهد ، نگران هستند.

اما چندین عامل می تواند السالوادور را به جهتی کاملاً متفاوت از ایالات متحده سوق دهد. اول ، خطر تحریم های احتمالی پس از تغییر آن به سمت یک دولت اقتدارگراتر ، به سالوادوری ها امکان می دهد راهی غیرقابل کنترل برای دریافت حواله های حیاتی خود داشته باشند.

به همین ترتیب ، قانونی شدن بیت کوین به عنوان خسارت قانونی ، کشور را در معرض سرمایه خارجی قرار می دهد که مایل به سرمایه گذاری و توسعه صنایع در این کشور است.

حرکت رمزنگاری شده اخیر Bukele واکنش های متفاوتی ایجاد کرده است. به عنوان مثال ، بانک آمریکای مرکزی برای ادغام اقتصادی مایل است در این کار از کشور حمایت کند ، اما صندوق بین المللی پول و بانک جهانی نگرانی های خود را ابراز کرده و از ارائه کمک خودداری کردند. نهادهای دیگری مانند JP Morgan و BIS نیز تردید دارند و رویکرد انتظار و دیدن را در پیش گرفته اند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *