حجم معاملات Uniswap با 450 درصد رشد به 7 میلیارد دلار رسید!

یک پروژه جدید DeFi به نام دلتا در Uniswap راه اندازی شد. سیستم بازسازی آن باعث شده است که حجم معاملات در صرافی غیرمتمرکز بالاتر از حد طبیعی ظاهر شود.

حجم معاملات در صرافی غیر متمرکز Uniswap دچار پرشی معادل 450٪ در طول 24 ساعت گذشته شده است. حجم کل، به ازای آمار Uniswap.info، در مقایسه با ۱٫۶ میلیارد دلار دیروز، ۷٫۱۷ میلیارد دلار است. رکورد روزانه قبلی ۲٫۱۹ میلیارد دلار در ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰ بود.

توکنی که مسئول بیشتر حجم امروزی است ،دلتا است. در 24 ساعت گذشته، با وجود تنها 16.4 میلیون دلار نقدینگی، 6.13 میلیارد دلار معاملات، یا 85 درصد از کل حجم انجام شده است!

رکورد جديد، اما افسوس که پایدار نیست! خالق Uniswap هایدن آدامز در توییتر نوشت که آمار دلتا انباشته شده است به دلیل پروتکل دلتا(qurik) این حجم در جهانی صرافی های غیر متمرکز DEX جهانی به حساب نمی آید. پس از آن تغییر، حجم معاملات واقعی در حدود 1.05 میلیارد دلار است، یک روز نسبتا عادی برای Uniswap.

دلتا خود را «لایه گزینه های روی زنجیره ای می نامد که از ترکیبی از استانداردهای نقدینگی برای کاهش حق بیمه و ارائه قیمت گزینه های رقابتی بهره می برد.» به عبارت ساده تر،هزینه ی معاملات گرانتر می شود زمانی که کمبود نقدینگی وجود دارد؛ دلتا می گوید می خواهد این را درست کند.

اساساً دلتا یک برنامه دامپزشکی برای نقدینگی معرفی می کند: «وقتی دلتا منتقل می شود، یک برنامه انتقال توکن فعال می شود.» تیم مالی دلتا در ۹ فوریه در توضیحی نوشت. ۱۰٪ از کل تراز توکن برای کاربر ارسال می شود در حالی که ۹۰٪ در ابتدا در طول یک دوره ۲ هفته ای و به صورت خطی ، قفل شده است .”

اما حجم های بزرگی که Uniswap می بیند نتیجه سیستم بازسازی نقدینگی دلتا است که یک راه الگوریتمی برای بالا بردن قیمت توکن ها در طول زمان است. راهی که برای سیستم دلتا طراحی شده است باعث می شود آن را تا حدودی شبیه به تجارت پولشویی کند! در عوض، دلتا با استخرهای نقدینگی Uniswap بازی می کند تا ظاهراً نقدینگی را جامد نگه دارد و قیمت کمتر فرار کند. (دلتا هنوز به درخواست Decrypt برای اظهار نظر در مورد پروتکل خود پاسخ نداده است.)

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *