پایان تلخ اولین میم کوین مبتنی بر اوالانچ با راگ پولی 30 میلیون دلاری!

اولین میم کوین لانچ شده در بستر آوالانچ یعنی SnowdogDAO (SDOG)، پس از گذشت 8 روز فعالیت و جلب نظر بسیاری از فعالین بازار رمزنگاری، دیروز بیش از 90٪ از ارزش خود را از دست داد. بسیاری از صاحب نظران این اتفاق را بزرگترین راگ پول این پلتفرم عنوان کرده اند.

 

علیرغم از دست رفتن میلیون‌ها دلار سرمایه‌، تیم SnowdogDAO معتقد است که این رویداد یک راگ پول نبوده است بلکه آن را یک «آزمایش تئوری بازی» می داند.

 

مبنای این آزمایش، یک بازخرید عظیم بود که از طریق دارایی‌های به دست آمده توسط خزانه‌داری Snowdog از طریق فروش کوین های ضرب شده تامین مالی می‌شد. طی 8 روز، ارزش بازار خزانه این توکن به 44 میلیون دلار افزایش یافت که به این معنی بود که دارندگان آن می توانستند برای بخشی از آن وجوه در طول بازخرید با یکدیگر رقابت کنند.

 

مسئله ای که توسعه دهندگان برای جامعه مشخص نکردند، یا حداقل نتوانستند آن را به اندازه کافی روشن کنند، این واقعیت بود که تنها 7 درصد از عرضه SDOG واجد شرایط فروش بالاتر از قیمت بازار قبل از خرید بود.

 

با این حال، این بازخرید در عرض چند ثانیه پس از راه‌اندازی به طرز عجیبی شکست خورد و صدها کاربر بخش زیادی از سرمایه خود را از دست دادند. تنها یک آدرس توانست با مبادله SDOG با ارزهای دیجیتال دیگر تقریباً 10 میلیون دلار به جیب بزند و اینگونه یک چهارم قدرت خرید خزانه داری را حذف کرد.

 

درست قبل از آغاز بازخرید، این آدرس حدود 180,000 دلار SDOG را با MIM در دسته های 10000 دلاری خریداری کرد و سپس این توکن را استیک کرد. یک روز بعد، آنها توانستند بیش از 10 میلیون دلار MIM را برداشت کنند.

 

در حالی که هنوز صاحبان این آدرس ها مشخص نشده اند، بسیاری معتقدند که به احتمال زیاد آنها متعلق به افرادی بوده اند که از نزدیک با تیم توسعه این توکن در ارتباط می باشند.

 

پس از این اتفاق تیم توسعه دهنده Snowdog با انتشار پستی سعی در آرام کردن سرمایه گذاران داشتند. در حالی که این پست با هدف روشن کردن موضوع و تکذیب شایعه راگ پول بودن پروژه منتشر شده بود، نتوانست مردم را متقاعد کند که این اقدام از قبل برنامه ریزی شده نبوده است.

 

با این حال، کاربران گفته اند که هیچ راهی برای حل این چالش وجود ندارد، زیرا شروع یک قرارداد Snowswap به یک “ChallengeKey” نیاز داشته است که تقریباً هیچ یک از کاربران آن را در اختیار ندارند.

 

  1. در مقابل، Snowdog گفته است که این تیم تنها مسئولیت کوتاهی در افشای روشن قوانین بازی را بر عهده می گیرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *